17
Фев 17

ПАКЕЛО РЕКЛАМЕН МАТЕРИЈАЛ

CAT MERCHANDISING 2016.10-page-0
Каталог на рекламниот материјал на Пакело!!!!

01
Фев 17

100% ЧИСТ КВАЛИТЕТ


Никогаш во своето постоење Пакело не користел рециклирани базни суровини !!!

 

slika5     Зошто Пакело?

Затоа што и покрај 90 годишната традиција, многубројните референци и признанија, најпрофесионалното заштитено пакување, една фабрика која произведува масло со константен квалитет еднаков за сите без разлика на континентот и големината на пазарот, сепак има уште нешто. А одговорот се содржи во следната реченица која е заштитен знак и е присутна на секое Пакело пакување:


"The lubricants we produce are formulated with synthetic oil bases, highly solvent refined virgin lube stocks, free of aromatic extracts and regenerated oil bases. Product for proffesional use".

01
Ное 16

Дочек за Игор Стефановски – Иџе во име на Пакело

 

idze uniparts

Повеќе...
26
Јан 15

ПРЕЗЕНТАЦИЈА ГРАДЕЖНИ МАШИНИ

bobcat
Кратка презентација на компании кои го користат Пакело.

17
Јан 15

МАСЛА ЗА ПРЕХРАМБЕНА ИНДУСТРИЈА

FOODGRADE
Пакело производите за прехрамбена индустрија. Секој производ е регистриран и одобрен од светската организација за НСФ ИНТЕРНАЦИОНАЛ чија примарна дејност е квалитетот и заштита на храната.

13
Дек 14

СИНОПЕК КИНА!!!

 Пакело оваа година потпиша договор за дистрибуција во Кина со државната компанија СИНОПЕК, компанија која е најголем дистрибутер за нафтени деривати во Кина и компанија која што вработува околу 1.000.000 (еден милион) луѓе.

sinopek

Во текот на 2015 година СИНОПЕК ќе отвори специлијализирани Пакело продавници во секој поголем град во Кина. Веќе од почетокот на нивната продажба на Пакело, СИНОПЕК го позиционира Пакело како нивен премиум бренд.

17
Ное 14

СВЕТСКИ ШАМПИОНИ !!!

AF corse logo

 AF Corse трет пат по ред ја освои титулата светски шампиони во категоријата на FIA WEC GTE Pro. Тимот на Ферари 458 со пилотите Gianmaria Bruni и Toni Vilander, со победата во Бахреин 6 саати, на една трка до крајот на првенството ја обезбеди шампионската титула и оваа година.

BruniandVilanderChamps1

Повторно се докажа добитна комбинацијата на Ферари и Пакело.

 

 

Повеќе...
17
Јун 14

24 часа LEMAN - ПОБЕДА !

 

10414610 657911240949984 2479940594304977010 nОваа вест идеално се поклопува со последната информација каде што AF Corse најави дека Pakelo ќе биде нивниот повеќегодишен избор за масла...

Повеќе...

<< Почеток < Пред 1 2 Следно > Крај >>

Пронајди ги сам најсоодветните Пакело производи за твоето возило.

Кликни на сликата и започни!!!

 ПРОНАЈДИ ГО САМ ТВОЕТО

Најнов каталог на

производи за автомобили

slika od KATALOG AVTOMOBILI 05-15.1-page-001
Погледнете го најновиот каталог за патнички автомобили.

Масла за мотори, кочници, автоматски и мануелни менувачи, разладни течности, хидраулични и др.

Видео за нашата компанија

 

 image

 

Светскиот лидер во производство на течност за ладење Германскиот GLYSANTIN - официјален партнер на PAKELO

 500px-Glysantin.svg

Pakelo маслата се официјален партнер на Ferrari racing тимот - AF corse

 ferrari-quad-e1397814146147